04.12.2017 11:41

Одбојкарките на Куманово го совладаа Виктори Волеј


Одбојкарките на Куманово забележаа нова победа во рамките на Првата лига за дами, откако на гостински терен го поразија составот на Виктори Волеј со резултат 2:3 во сетови.

Кумановки моментално се на втората позиција на табелата, откако по 7 одиграни натпревари бележат 5 победи и два порази.

Со шест победи од седум одиграни натпревари, Универзитет Тетово е лидер со 18 освоени бода.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments