10.09.2017 14:43

Од утревечер нови врнежи од дожд

loading...

Утре времето ќе биде претежно сончево и топло, на повеќе места со натпросечни дневни температури на воздухот. Попладне почнувајќи од запад облачноста ќе се зголемува, а кон крајот на денот и во текот на ноќта како и во вторник претпладне, под влијание на нов влажен бран повторно ќе има на повеќе места нестабилност со поројни врнежи од дожд и грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Локално се очекува процесите да бидат и поинтензивни, особено во западните делови од земјава. Ќе дува и засилен јужен ветер. Потоа во наредните денови ќе преовладува стабилно, а во вторник и среда и малку посвежо време.

Од четврток дневните температури ќе бидат во постепен пораст.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments