10.01.2017 09:05

Очекувајте уште многу снег до крајот на јануари! (фото)

loading...

Според поадтоците прикажани од порталот за временска прогноза Accuweather, до крајот на овој месец ќе имаме уште многу снежни врнежи и ниски температури.

 

 

Според Управата за хидрометеоролошки работи на Република Македонија снежни врнежи ќе имаме во текот на денешниот ден, но и од петок со зголемување на дневните температури, кога се очекува јужниот ветер да донесе снег, а во јужните делови дожд.

Со оглед дека станува збор за временска прогноза на долгорочен план, постои можност истата да се промени, па да се надеваме дека ќе биде така, со оглед на фактот дека институциите потфрлија во справувањето со првиот снег кој речиси ја парализираше целата држава.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments