07.12.2017 02:30

Нова верзија на руски рулет: Кога ќе се слушне „сите се живи“ започнува одборјувањето (видео)


Играта која настана по идеја на парализираниот поранешен мајстор на боречки вештини Валериј Есченко повторно е актуелна во рускиот град Перм. Имено, се работи за варијација на играта руски рулет, само што во оваа не се испукуваат куршуми, туку електрошокови кои можат да предизвикаат сериозни проблеми.

Играта која носи заработка и го покачува адреналинот има слични правила како и класичната верзија на смртоносна забава.

Нова бизарна игра во Русија која станува популарна меѓу младите (видео)

Потребно е учесникот да стави еден куршум во празен револвер и да го заврти, а потоа го праќа да оди во кругот. Секој играч треба да го повлече орозот додека револверот му е прислонет на глава, а наместо куршум тој изфрла електрична искра, односно струен удар.

„Електрокуршумите“ се прилично непријатни, а по ударот мускулите се гршат и се чувствуваат морници, додека учесниците признаваат дека електрошокот предизвикува сериозни проблеми.

 

 

Целта на играта е играчот да ја сокрие болката и да се однесува како да не му е ништо, поточно како да не е погоден.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments