15.05.2017 14:06

Нов летен хит на Мартија Станојковиќ (видео)

loading...

Прекрасната Мартија, минатогодишната финалистка на регионалното талент шоу „Пинкови ѕвездички”, како и наш претставник на детската Евровизија, денеска ја сподели својата нова песна.

„I Don’t Know Your Name” е новиот сингл на Мартија од Куманово, кој звучи како светски летен хит.

Песната е комплетно дело на Александар Масевски и е отпеана на англиски јазик со многу урбан звук. Мартија го сподели синглот на нејзиниот јутјуб канал, пропратен со текстот на нумерата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments