13.02.2018 21:16

Нормализиран сообраќајот на патот Крива Паланка – Куманово


Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновци од 20,10 часот е комплетно нормализиран за сообраќај во двата правци за сите видови на возила.

Вечерва имаше краток прекин во сообраќајот на овој патен правец, откако дојде до сообарќајна незгода помеѓу трактор и патничко моторно возило.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments