07.12.2017 16:00

Неколку липковски села утре без струја


Во текот на утрешниот ден во период од 08:30 до 15:30 часот без електрична енергија ќе останат селата: Матејче, Виштица, Никуштак, Липково и Отља, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станува збор за планирани прекини од страна на ЕВН Македонија, поради интервенција во дистрибутивната мрежа.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments