12.02.2018 11:05

Неколку кумановски улици без вода


Повеќе улици во Куманово денеска се без вода поради дефекти и интервенции во мрежата, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станува збор за улиците „Ѓорче Петров“, „Борис Кидрич“, „Вардарска“, „Владимир Назор“, „Карл Маркс“.

Екипите на Јавното претпријатие „Водовод“ се на терен и работат на нормализирање на состојбата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments