27.06.2017 02:36

Наследничката на империјата „Сваровски“ се омажи во венчаница од 700.000 евра и 46 килограми (фото)


Викторија Сваровски е наследницата на „Сваровски“ и позната пејачка во Австрија.

Овој викенд се омажи за долгогодишното момче Вернер Мурк во Трст, а спектакуларната венчавка беше преполна со дијаманти и секако, „Сваровски“ кристали.

 

 

Венчаницата на Викторија Сваровски е она за што најмногу се зборува. Тешка е 46 килограми и во неа се вградени неверојатни половина милион „Сваровски“ кристали. Наводно чини 700.000 евра.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments