12.03.2018 22:09

Наместо перница во болницата под глава му ја ставиле отсечената нога (ВИДЕО)


Во државната болница во индискиот град Џанси суспендирани се двајца лекари откако е откриено дека на 28-годишниот Ганшајм, жртва на сообраќајна несреќа, наместо перница под главата му ја ставиле неговата отсечена нога.

Најмалото бебе во Индија: Родено е со 635 грама, го покриле со хартиена салфета (видео)

Роднините на тешко пворедениот чистач на училишни автобуси, кој по несреќата во сабота наутро бил префрлен во болница заедно со 25 повредени деца, за индиската телевизија NDTV рекол дека болничкиот персонал ги игнорирал нивните барања на Ганшајм да му дадат перница.

Индија ја претекна Кина по бројот на жители?

loading...

– Кога пристигнавме во болница, видовме дека неговата нога ја користат како перница, рекол роднината Џанаки Прасад.

ИНДИЈА: Невестите од министерот добија дрвени паки за да ги тепаат пијаните сопрузи

Директорот на болницата Садна Карушник за агенцијата ПТИ рекол дека на пациентот веднаш му е укажано внимание, а дека ногата под неговата глава ја ставил еден од неговите роднини.

Тинејџер од Индија за малку ќе бил жив закопан (видео)

Истрага за инцидентот наредиле и властите во државата Утар Прадеш, една од најсиромашните сојузни држави во Индија.

ВИДЕОТО Е ВОЗНЕМИРУВАЧКО!


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments