29.06.2015 21:45

Најконтроверзните реклами на модните брендови (фото)


Униканди, скандалозни, секси реклами. Ова се најконтрверзните реклами кои ги имаат направено познатите модни брендови. Погледнете ги!

Alexander Wang Denim

Alexander-Wang-Denim

Dolce & Gabbana’s “Gang Rape”

DG

Diesel “Foursome” Ad

Diesel

Gucci

Gucci

Sisley “Fashion Junkie”

Sisley

Supreme x Terry Richardson x Vanessa Veasley

Supreme Tom Ford

TomFord1

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments