13.12.2017 03:24

МУ ЗДОСАДИЛО: По 20 години бегство затвореник одлучил да се предаде


По враќањето од својата родна земја, Либан, приведен е затвореник, кој пред 20 години избегал од федералниот затвор во американската сојузна држава Пенсилванија.

Гасан Салех приведен е минатиот месец кога од Либан слетал во Њујорк.

Полицаецот Чер Сензор рекол дека Салех знаел дека се наоѓа на лситата барани личности кога донел одлука да се врати во Соединетите Американски Држави.

 

 

Салех избегал од затворот во 1997 година, кога работел на отворен терен.

Пред да избега, Гасен Салех служел шест години затворска казна, на која е осуден поради продажба на хероин во американската сојузна државна Мичиген.

Шеестогдишниот бегалец ќе се појави пред федералниот суд во Ири во Пенсилванија, а моментално е во притвор во Њујорк.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments