28.07.2017 21:24

Младиот Миодраг Тодоровиќ останува во КК Куманово


Миодраг Тодоровиќ останува во редовите на Кошаркарскиот клуб Куманово, а денеска и официјално го потпишал својот договор.

Тодоровиќ има 20 години, потекнува од Куманово, но живее од Скопје. Долго време тренира кошарка, а претходната сезона од најмладиот состав на клубот имаше најголема минутажа на теренот која одлично ја искористи.

Тодоровиќ и годинава заедно со останатиот помлад состав ќе биде на располагање на тренерот Игор Михајловски.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments