23.02.2018 03:01

Медот и циметот го согоруваат вишокот килограми


Вишокот килограми се проблем, од кој се жали речиси секој во различни периоди од годината – претежно кога ќе дојдат топлите месеци и треба да покажеме стегнати фигури. Но и во останатото време од годината – затоа што и да носиме, сепак не стои добро.

Во овој случај доверете се на медот и циметот. Тие ќе ве изненадат со вкусен ефект. За целта секое утро, половина час пред појадок, и вечер – пред спиење, пијте на гладно мед и цимет. Ако го почитувате овој режим колку и да сте дебели, ќе можете да ја прилагодите вашата тежина, бидејќи комбинацијата има силен ефект врз топење на мастите.

Начин на подготовка

Водата се става да зоврие, а потоа се става циметот и се остава да отстои 30 минути. Медот се додава кога течноста е студена, за да не бидат уништени корисните материи. Половина смеса се пие пред спиење, другата се остава во фрижидер и се пие наутро.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments