29.01.2018 14:56

Машкиот ракометен клуб Куманово ја напушти Првата лига


Машкиот ракометен клуб Куманово ја напушта Првата машка ракометна лига на Македонија, согласно одлуката донесена на состанокот одржан помеѓу членовите на Управниот одбор и ракометарите.

Како што се наведува во соопштението, одлуката да не се продолжи со понатамошното тренирање и натпреварување во првата лига е поради неисполнување на барањата на играчите.

Воедно на одржаниот состанок оставки поднесоа претседателот и Управниот одбор на МРК Куманово, стои во дописот од клубот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments