10.03.2018 13:00

Лице барано поради измама лишено од слобода на ГП Табановце


Вчера во 21,45 часот на Граничен премин Табановце на влез во Република Македонија од страна на полициски службеници лишен е од слобода П.Б.(45) бидејќи истиот евидира во казнена евиденција за сторено криивчно дело измама.

Лицето е предадено во Секторот за внатрешни работи Скопје за понатамошна постапка.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments