25.11.2016 14:19

Кумановските одбојкарки утре го пречекуваат составот на ОК Бами Кор


Во Државната лига во одбојка за сениорки, во сабота 26.11. се закажани натпревари од 4. коло од конкуренција за дами. Екипата на Сити Волеј Славков и Куманово, на домашен терен ја пречекува екипата на Одбојкарскиот клуб Бами Кор од Тетово.

По трите одиграни кола екипата на СВСК се на врвот на табелата со максимални 9 поени – 3 победи во 3 натпревари –  додека Одбојкарскиот клуб Бами Кор со една победа е на петото место. Сите играчи се на располагање на тренерите Вујадиновиќ и Славков и со позитивна атмосфера очекуваат продолжување на нова победа на нашата екипа.

Натпреварот ќе се одигра во салата на СОУ Перо Наков со почеток во 16:00 часот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments