13.03.2018 20:40

Куманово домаќин на Државното првенство во кошарка за основци


Куманово во четврток ќе биде домаќин на Државното првенство во кошарка за основни училишта за машки, а во организација на Општинскиот сојуз на училишен спорт на град Куманово.

Првенството ќе се одржи во спортската сала на СОУ „Перо Наков„ со почеток во 10.30 часот.

Манифестацијата ќе ја отвори грагоначалникот Максим Димитриевски кој ќе ги поздрави спортистите и сите присутни, а натпреварите ќе започнат во 11.00 часот.

На оваа првенство се пласираа најдобрите 4 екипи од Македонија и тоа:

1. ООУ „Кочо Рацин“ Куманово

2. ООУ „Крсте Петков Мисирков“ Радовиш

3. ООУ „Гоце Делчев“ Кавадарци

4. ООУ „Кочо Рацин“ Скопје

фото: архива


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments