09.01.2017 12:13

Кумановка нападната и ограбена на улицата „11 Октомври“

loading...

Рано утринава во 05,10 часот во СВР-Куманово е пријавено дека Д.Т. од Куманово, на ул.„11-ти Октомври“ пред мостот, била нападната од страна на непознато лице и притоа и одзело блуза и мобилен телефон и избегало од местото на настанот, информираат од Министерството за внатрешни работи.

СВР- Куманово превзема мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments