19.05.2017 13:27

Кумановец ќе одговара за тешка кражба

loading...

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.Ц. (46) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,тешка кражба”, информираат од Министерството за внатрешни работи.

На 17.06.2015 година во период од 10.30 до 11.30 часот пријавениот извршил тешка кражба во куќата  сопственост на О.С. на тој начин што насилно влегол внатре во куќата и одзел 750 евра и лап топ со што причинил материјална штета од 58.100 денари.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments