22.10.2017 13:10

Кумановец избегал од Психијатриската болница во Скопје

loading...

На 20.10.2017 година во Полициската станица Карпош било пријавено дека околу 17.50 часот, Г.К.(46) од Куманово, кој бил сместен во Јавната здравствена установа – Психијатриска болница Скопје, самоволно ја напуштил болницата, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од таму додаваат дека се преземаат мерки за пронаѓање на лицето.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments