13.09.2017 23:02

Куде њима нема што нема: Организирав и свадбе и сахране (фото)


На прв поглед морбидна, а на втор пресмешна фотка доваѓа од Хрватску. На излог над кој стои погребална опрема изложени су венчанице. Е с’га зависи кој како гледа на брак, за некога почнуе, за другога туј завршуе живот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments