09.03.2018 12:24

Кошаркарите на Куманово утревечер го пречекуваат Кожув


Кошаркарите на Куманово утревечер во рамките на 18.коло од домашниот шампионат го пречекуваат составот на Кожув од Гевгелија.

Напреварот ќе се одигра во Спортската сала Куманово, а токму составот на тренерот Александар Петровиќ е фаворит на мечот. Се очекува „сино-белите“ да продолжат по победничката патека, откако изминатиот викенд го совладаа составот на Фени Индустри на гостински терен.

Од управата на клубот ја повикаа публиката да дојде и во што поголем број да даде поддршка на домашните кошаркари кои се борат за влегување во плеј-офот од сезоната.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments