18.11.2017 12:03

Кошаркарите на Куманово гостуваат кај Кожув


Кошаркарите на Куманово денеска од 16 часот во рамките на седмото коло од домашниот шампионат ќе си ги одмерат силите со составот на Кожув од Гевгелија.

По неколкуте неуспешни обиди на домашен терен да дојдат до победа, денеска ќе се обидат тоа да го сторат на гостински терен.

Засега од шестте одиграни натпревари бележат две победи и четири порази што ги става на осмото место во табелата, додека нивниот денешен противник е на десетото со една победа од досегашните одиграни натпревари.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments