02.12.2017 09:39

Кошаркарите на Куманово го пречекуваат Пелистер


Вечерва од 19 чсот во Спортската сала Куманово, кошаркарите го пречекуваат составот на Пелистер во рамките на осмото коло од домашниот шампионат.

„Сино-белите“ моментално се на осмата позиција во табелата, со четири порази од седум одиграни натпревари.

Клубот кој претходно поради финансиски проблеми го откажа учеството во БИБЛ лигата, од завчера е засилен со кошаркарот Бобан Стајиќ кој од МЗТ преминува во КК Куманово, со надеж дека ќе добие повеќе минути на паркетот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments