14.03.2018 00:07

КОЈ ИМА ПРВЕНСТВО: Три автомобили на крстосница, а еден полициски (ФОТО)

loading...

Се е поголем бројот на сообраќајни несреќи со тешки последици низ светот, па се поставува прашањето дали возачите навистина добро ги познаваат и почитуваат сообраќајните правила и прописи?

Еве една стиуација во која секој возач би можел да се најде. Три автомобили на крстосница со сообраќај, од трите едно возило е полициско со вклучени ротациони светла. Кој има првенство на минување?

 

 

Доколку не знаете одговорот се наоѓа на следната страница.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.
1 of 2

Последни наслови

Facebook Comments