18.04.2017 21:11

КК Куманово завршија како втори во БИБЛ лигата (галерија)

loading...

Екипата на КК Куманово на вечерашниот финален меч што се одржа во Куманово во рамките на БИБЛ лига, загуби од бугарскиот тим Берое со резултат 73 – 77.

Иако играта на кумановци беше далеку подобра од тоа што го покажаа во Бугарија кога се сретнаа со бугарскиот прволигаш, вечерва кумановци покажаа дека може да се носат рамо до рамо со противниците кога во третата четвртина, КК Куманово ја сврте играта со водство на сино – белите.

Во кумановската сала во моментот се доделуваат медалите, со што вечерва завршува кошаркарското финале во БИБЛ лига.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments