16.12.2017 11:53

КК Куманово го пречекува Блокотехна


Кошаркарите на Куманово вечерва на домашен терен со почеток во 19 часот го пречекуваат составо на Блокотехна во рамките на 10то коло од домашниот шампионат.

Натпреварот започнува во 19 часот, а убедлив фаворит е составот на Блокотехна од Гевгелија, кој сезонава од девет одиграни натпревари бележи само еден пораз и е на второто место во табелата, веднаш зад екипата на Работнички која не бележи пораз од почетокот на сезоната.

Од друга страна кошаркарите на Куманово се на 5та позиција, со 5 победи четири порази, веднаш зад МЗТ и Гостивар кои се на третата, односно четвртата позиција.

На мечот нема да настапи Американецот Грифин Раме, кој спогодбено го раскина договорот со клуб, а не настапуваше и на претходните неколку натпревари по претходно здобиената повреда.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments