12.03.2018 11:48

Ќе се асфалтира крак од улицата „Иго Тричковиќ“


Крак од улицата „Иго Тричковиќ“ наскоро ќе добие асфалт, а Општина Куманово веќе достави оглас за прибирање понуди од изведувачи на градежните зафати до Бирото за јавни набавки.

Тендерот е во вредност од 585.000 денари без ДДВ, односно околу 9.500 евра. Не е познато колкава површина точно ќе биде асфалтирана, но фирма изведувач ќе биде онаа која на огласот ќе достави најниска можна понуда заклучно со 20. март 2018 година.

фото: архива


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments