К’д за викенд ќе те разбудив да доручкуеш, а тебе ти пада глава на астал (видео)

loading...

Мора да признаете дека сви сте биле у ситуацију да дојде субота или недеља, конечно сте слободни и си мислите ќе се наспију д’нска малце посаглам и земе мајка ви почне да се дере низ дома и да ве буди да доручкуете.

Седнеш на астал, не иде бре, пада ти глава, мртав уморан, још ако вечерто си се направија мортус не видиш белу мачку пред очи а не пицу у тањир.

Има и још една вартијанта, типична е за недеље и можда се рачуна за семејно насилство. Усисувач. Не е паметна идеја да пробате да га скриете пошто ќе земев ќе ве разбудив да прашав да не знаете куде е.

Kid Wants To Sleep But Also Wants Pizza

When you're drunk AF but pizza is life ???via Newsflare

Geplaatst door UNILAD op vrijdag 12 mei 2017


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments