19.05.2017 00:48

Како се будат жителите на Северна Кореја секое утро? (видео)

loading...

Еден турист имал единствена можност да присуствува на утринскиот ритуал за будење во престолнината на Северна Кореја.

Стотици робови од Северна Кореја ги градат руските стадиони за Светското првенство

Секое утро во Пјонгјанг се започнува точно во 6 часот кога низ звучниците ширум градот започнува да се шири мелодијата „Каде си ти, драг генералу?“, така да можат да ја слушнат сите жители.

Како изгледа пристапот до интернет во Северна Кореја (фото)

Тоа е инаку песна која поранешниот севернокорејски лидер Ким Џонг Ил ја напишал во 1971 година.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments