12.08.2017 20:37

Како ќе изгледа „Паркот на бранителите“ во Куманово? (фото)

loading...

Во среда и официјално треба да започне изградбата на „Паркот со спомен обележја“ пред комплексот на градските базени во Куманово.

 

 

Просторот ќе биде хортикултурно уреден, се очекува да даде нов лик на дел од сегашниот паркинг, а на истата локација ќе бидат поставени и неколку спомен обележја на сите херои кои животот го дале за градот Куманово и слободна Република Македонија.

 

 

Токму на оваа локација ќе биде изградено и спомен обележје на осумте загинати полициски службеници во акцијата во Диво Насеље.

 

 

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments