11.09.2017 14:11

Како изгледа внатрешноста на затворот Идризово? (видео)

loading...

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев денеска ја посети Казнено поправната установа Идризово каде оствари средба со затворениците, но за прв пат јавноста имаше можност да види како изгледаат нехуманите услови зад ѕидовите и решетките.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments