31.07.2017 08:58

Како да објасните дека е превише гужва на границу? (видео)

loading...

„Проблем, проблем, проблем. Виел ауто! Гелд, гелд, гелд. Меин гот, меин гот. Еине Киндер, капут – и тако даље…

Тој е објаснување ако новинарка ве праша на границу каква е гужва. Научете ги зборови обавезно ако планирате овија д’нови на одмор, можда ќе ве праша некој.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments