07.12.2017 00:57

ЈУНКЕР ОДЛУЧИ СЕ: Македонија, ФИРОМ или Скопје? (видео)


Жан Клод Јункер, претседател на Европската комисија вели дека вратите на Унијата остануваат отворени за земјите од Западен Балкан и притоа го употреби уставното име Македонија.

Се предомисли па рече ФИРОМ, па уште еднаш се предомисли па рече Скопје, додека еврокомесарот Јоханес Хан му суфлираше.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments