24.12.2017 18:52

Ивона Јовановиќ направи одлична преработка на хитот на Марија Шерифовиќ (видео)


Кумановката Ивона Јовановиќ направи преработка на новата песна од спрската поп пејачка Марија Шерифовиќ под насловот „11“.

Беспрекорниот глас на Јовановиќ одлично прилега со вокалните способности кои ги има Шерифовиќ, па кавер верзијата на пенста „11“ звучи неверојатно добро.

Но, слушнете и самите во видеото подолу и уверете се.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments