07.01.2017 14:33

Институциите потфрлија, кумановските села отсечени од цивилизација (галерија)

loading...

Граѓаните гневни на институциите кои иако недела дена го најавуваа студениот бран, сепак потфрлија во справувањето со снежното невреме. И на 20тина сантиметри снег, селата се завеани и отсечени, без електрична енергија, а до нивните домови не може ниту пеш.

Ништо поразлична не е ситуацијата и во приградските населби, каде патиштата се слабо исчистени, а надлежните велат дека солта која ја фрлиле поради екстремно ниските температури не делува.

Револитрани жители не селото Умин Дол велат дека во двата правци се блокирани, а блокиран е и пристапот кон селото Никуљане, како и скоро сите други села на потегот на Општина Старо Нагоричане.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments