24.02.2018 14:00

„Инфлуенсерка“ открива како месечно заработува и до 56.000 евра (ФОТО)


Сакале да признаеме или не, денес инфлуенсерките, односно личностите кои имаат големо влијание на социјалните мрежи, заработуваат многу пари преку интернет. Иако изгледа дека ништо не работат, британската ѕвезда Зоела открива дека оваа работа бара голем труд и напор.

Не е тајна дека денес многу познати личност живеат благодарение на интернетот. Една од нив е инфлуенсерката Зоела која открива на кој начин заработува до 56.000 евра месечно.

Find a coloured wall, pose in front of it. That's the Instagram way right? ?

A post shared by Zoella (@zoella) on

Зоела е професионална шминкерка која секојдневно објавува фотографии и видео снимки на Инстаграм и Јутјуб. Како вели, нејзиниот пат до успехот не бил нималку лесен, како што тоа на многумина им изгледало.

– Тоа е работа која бара голем трду и напор, секојдневно. Тоа е „фул-тајм џаб“, објаснила за „Метро“.

As you know, I’ve had shorter hair for a good two years now and it’s the best thing ever! The only thing is that sudden desire for long luscious locks I get every now and then and then comes the absolute trauma of trying to find extensions that actually match my hair and are easy to style! I’m wearing the “The Superstar” by @easilockshair extensions in these photos in the shade lightest brown ombre (in case you have balayage like me) and I love it! You can shampoo, condition and style them like the rest of your hair & they’ve kindly given me the code ZOELLA to pass on to you in order to get 15% discount from easilocks.com if you fancy giving them a try or if you’re a bit bored with your hair! The team are also available on Instagram to give free online colour matches if you DM them 🙂 Now I’m going to go and swish my hair about! #hairgoals #ad

A post shared by Zoella (@zoella) on

Ѕвездата на социјалните мрежи, која денес ја следат дури 12 милиони луѓе, својата кариера ја започнала пред девет години. Се започнало од правење видео материјали на кои покажува техники за шминкање. Со текот на годините добивала илјадници следбеници.

Со време бројот на оние кои секојдневно го следат нејзиниот труд, но и ги слушаат нејзините совети расте, а Зоела истакнува дека зад нејзиниот успех се крие голем труд затоа што не е лесно да се пробие во онлјан светот и да се оствари висока награда.

– Патот кон успехот на Инстаграм подразбира повеќе објави на ден, а на Јутјуб каналот барем еднаш неделно.

Многу бизнис портали даваат совети како во чекори да градите мрежа пријатели и истакнувајќи се себе и својата работа на популарните социјални мрежи, Зоела вели:

– Освен трудот и времето кое треба да го вложите, но и парите, морате да имате добра идеја и разработен план. Клучно е тоа да го правите од љубов, да верувате во себе и да не се откажувате, заклучила таа.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments