13.03.2018 02:47

Имала секс со ученичка па сега ќе лежи затвор три години


Учителка од Охајо во среда е осудена на три години затвор поради сексуален престап откако признала вида поради секс со 13-годишна ученичка.

Брукли Розендејл (27) предавала на ученици од петто одделение во Ривердејл училиштето во Охајо, а им била инструкторка по јога и кошарка.

Розендејл имала сексуални односи со девојчето во текот на јануари и февруари 217. година, но не и била учителка, туку се запознале на дополнителни училишни активности. Во тоа време 27-годишната била во долгогодишна врска со своето момче со кое неодамна се свршила.

Во март 2017. година тинејџерките го пријавиле инцидентот во училиште, а потоа шерифот започнал истрага, а Розендејл добила отказ.

Розендејл првобитно била обвинета за три сексуални престапи, а тогаш по уложените жалби, осудена е само по едната.

Исто така, нејзиното име ќе биде запишано во регистарот и повеќе нема да може да работи со деца. Во среда на судот Розендејл се извинила поради се што направила.

– Сакам да се извинам на семејството, знам дека ги повредив, рекла таа додека родителите биле во судницата.

Нејзиниот адвокат Питер Хејлек рекол дека Розендејл прифаќа одговорност за своите недела и не се кае, но судијата на тоа цитирал писмо кое го напишала до судот, а во кое ја намалувала својата одговорност и винавата ја префрлувалана ученичката.

– Ја преминавме секоај мерка и ја издадовме довербата наставник – ученик, рекол судијата и и одредил затворска казна.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments