19.06.2017 03:17

Има шест години и веќе дига тегови (видео)

loading...

Џон Дурант (6) е шестгодишник кој веќе две години активно вежба и тоа два дена во неделата, а може дури и да подига тегови.

Вели дека сите вежби ги научил од својот татко и дека тренира на неговиот колеџ. Првин започнал да вежба со метла, а потоа и да подига метални шипки.

Потоа тргнав да дигам и тегови и само ја зголемував нивната тежина, затоа што бев се подобар и подобар. Сега личниот рекорд ми е дури 19 килограми – рекол Џон.

Џон сака да дига тегови затоа што така станува силен. Мисли дека секое дете треба да тренира, а дека тренирањето е забавно.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments