12.02.2018 04:03

Идентификувани првите жртви од падот на рускиот авион – меѓу нив и дете


Едно дете, двајца тинејџери и тројца странци се помеѓу жртвите од авионската несреќа која се случи во близина на Москва.

Како се наведува, еден од странците е државјанин на Швајцарија.

На местото на падот на рускиот авион „An-148“ со 65 патници и шест членови на екипажот во близина на Москва пронајдена е црната кутија, а истражителите испитуваат неколку теории поради кои се срушило леталото, соопштуваат властите.

Авионот летал кон градот Орск во облста Урал, во близина на руската граница со Казахстан, во Оренбрушката област, ас е срушил во раните попладневни часови по локално време.

Снимката од падот на авионот можете да ја погледнете ТУКА.

Камера го забележала падот на рускиот авиона: 71 живот згасна во секунда (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments