12.09.2017 09:01

И денес и утре услови за локален дожд

loading...

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец. Минималните температури ќе се движат од 13 до 19 степени, додека максималните дневни ќе бидат во интервал од 24 до 33 степени целзиусови.

Во Куманово и околината ќе имаме претежно облачно време со повремени сончеви периоди. Во одредени делови од денот ќе имаме и појава на ретки грмежи и врнежи. Ќе дува умерен ветер од источен и североисточен правец, а максималната дневна температура ќе достигне 28 степени целзиусови.

В среда ке има услови за краткотраен локален дожд, во северозападниот дел од земјава. Потоа, во наредните денови ќе преовладува стабилно време и малку посвежо, но понатаму дневната температура ќе има тенденција во постепен пораст.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments