02.02.2018 19:38

(ФОТО) Дупка до дупка – Спортска сала Куманово


За да не пропадне некој мора да залепиме. Всушност мора затоа што така бараше делегатот, веројатно не би ставиле ниту селотејп лента.

 

 

Какви услови им овозможува централната и локалната власт на спортистите во Куманово? Ќе чекаме да се повреди некој спортист или да згаснат сите клубови по примерот на машкиот ракометен клуб па салата нема да ја користиме?

За светлото и студот, воопшто да не зборуваме.

 

 

Не е ни чудо што трибините се повеќе се празни во Спортската сала Куманово. Но, не е до спортистите и клубовите. Веројатно некој друг треба да размисли ДО КОГА?

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments