01.03.2018 01:30

„Ѕверот од истокот“ ја заледи Европа, регистрирани неколку жртви


Француската метеоролошка служба издала предупредување на опасност од многу снег, мраз и разорни ветрови за поголемиот дел од државата, додека од граѓаните е побарнао да го ограничат своето движење. Метео Франс наведува дека снегот ќе паѓа до петок.

Неколку луѓе починале среде зимата, меѓу кои 75-годишник кој пропаднал низ мраз во Холандија.

Еден 38-годишен маж е пронајден мртов во замрзната река на северот на Германија, пренесува ДПА.

Во Данска 54-годишен човек заболен од деменција е пронајден мртов во снего на балтичкиот остров Бонхолм, соопштува полицијата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments