02.10.2017 13:32

Две лица побредени во сообраќајка на Аџитепе


Вчера во 14,50 часот на спортскиот аеродром „Аџитепе“ во Куманово, се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл „Сузуки“ со гостиварски регистерски таблици управуван од Б.Т.(33) од Скопје и моторцикл „Јамаха ИТ5“ со скопски регистерски таблици управуван од М.Н. (19) од Скопје, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Б.Т. додека М.Н. се здобил со телесни повреди. На истите им била укажана лекарска
помош во Општата болница во Куманово.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Куманово.

Се работи на целосно расчистување на случајот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments