18.05.2017 02:10

Допрел полицајка во Дубаи и дефинитивно зажалил


Неименуван турист од Казахстан не ни сонувал декаќе доживее вистински кошмар кога одлучил одморот да го помине во Дуаби каде заминал во прв пат во својот живот, а по се и последен.

За време на излетот малку залутал па сакал да праша полицајка за да што подобро се снајде во тој град, но со оглед декатаа била свртена со грб, бил принуден да ја допре по рамото за да и го сврти вниманието.

Работе што можете да ги видите само у Дубаи (видео)

Тој, за жал, не знаел дека тоа е строго забрането во таа земја посебно допирањето полицајки, поради што преубавата службеничка веднаш му ставила лисици на рацете.

Можеби звучи апсурдно, но несреќниот турист го очекува казна затвор од шест месеци и доживотна забрана завлес во Дубаи.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments