18.02.2018 12:55

Донован Мичел нов шампион во забивање


Играчот на Јута Џез, Донован Мичел, за само еден поен го победи Лери Ненс Јуниор во финалето на натпреварот за забивање на Ол-стар викендот.

И покрај тоа што има само 193 сантиметри, Мичел беше одличен и имаше атрактивни забивања.

Во последниот обид тој го облече дресот на Винс Картер од Торонто и го повтори забивањето од пред 18 години, кога легендарниот НБА играч беше победник./МИА


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments