18.02.2018 13:04

Динвиди победи на натпреварот во вештини


Играчот на Бруклин Нетс, Спенсер Динвиди, победи на натпреварот во вештини на Ол-стар викендот.

Тој во финалето беше подобар од Лори Марканен од Чикаго Булс.

Динвиди во натпреварот на водење на топка, додавање и шутирање победи во сите три нокаут рунди и на крајот заслужено беше прогласен за играч со најдобри вештини.

Ова е прва победа на низок кошаркар, откако претходните два пати славеа високи играчи. /МИА


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments