07.03.2017 13:01

ДИЕТА: Испијте го ова пред спиење и ќе исфрлите се што сте јаделе тој ден


Вашето тело ќе има огромна корист од оваа здрава смеса, освен што ќе ги согорувате маснотиите побрзо од телото ќе се решите и до она што сте го јаделе во текот на денот.

Ви пренесуваме рецепт за природен лаксатив. Имено, ова специфична мешавина може да согори повеќе маснотии. Сите веќе знаеме дека е најтешко губењето на салото околу стомакот и на нозете.

Човековото тело ги согорева маснотиите додека спиеме, а доколку спиеме осум часа, дотоклу е тоа подобро за телото. За време на спиењето, телото се поправа и развива мускули, но не прави ништо околу мастите.

Метаболизмот мора да се подобри, т.е. телото мора да настави да ја вари храната, дури и додека спиете.

Оваа смеса е вистинска за вас. Докажано е дека ако вечерата ја замените со овој напуток, телото ќе започне да ги согорева маснотиите како никогаш претходно.

Затоа еден час пред да заминете во кревет измешајте: лимон, першун, цимет, оцет и една лажичка мед или ѓумбир.

Вашето тело ќе има огромна корист од оваа здрава смеса. Освен што ќе согоревате маснотии побрзо, од телото ќе се решите од се што тој ден сте внеле во вашиот организам.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments