19.02.2018 13:14

Дибиров во тимот на колото во ЛШ


Рускиот репрезентативец во редовите на еврпскиот шампион Вардар, Тимур Дибиров, се најде во тимот на колото по победата од 34:30 во рамките на 12.коло во Лигата на шампионите. Крилото го одигра најдобриот меч сезонава, откако постигна 11 гола со само едно промашување.

Покрај Дибиров во изборот на ЕХФ се најде и уште еден играч на Вардар. Пивотот Мијајло Марсениќ го постигна еден од најубавите голови во ова коло.

Идеалниот тим на 12. коло од ЛШ:

Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)

Лев бек: Момир Илиќ (Веспрем)

Среден бек: Раул Ентрериос (Барселона)

Десен бек: Албин Лагергрен (Кристијанштад)

Десно крило: Никлас Екберг (Кил)

Пивот: Игор Аниќ (Целје)

Голман: Родриго Коралес (ПСЖ).


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments